Ammar Hekim: Hiç bir yabancı güce, Irak’ta savaşma izni vermeyeceğiz

  • 01 Kasım 2016
  • 1.471 kez görüntülendi.
Ammar Hekim: Hiç bir yabancı güce, Irak’ta savaşma izni vermeyeceğiz

Irak İslami Yüksek Meclisi Başkanı, IŞİD’e karşı mücadelede Irak halkının dayanışma ve birliğinin artış kaydettiğini ve kendilerinin kesinlikle yabancı bir gücün Irak içinde savaşmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Pars Today haber ajansının bildirdiğine göre dün İran yargı gücü başkanı Ayetullah Amoliyi Laricani ile görüşmesinde konuşan Irak İslami Yüksek Meclisi Başkanı Ammar Hekim, tüm Irak halkının, ülkenin toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunması konusunda ortak görüşe sahip olduklarını ve kendi imkanları ile kendi topraklarını kurtarma ve koruma gücüne sahip olduklarını bildirdi.

Irak güçlerinin, Neyneva bölgesinde artık terörün işini tamamen bitirme azminde olduklarını ve Musul’un geri alınmasıyla Irak topraklarının tümünün IŞİD terörizminden geri alınacağını belirten Hekim, yabancı güçlerin Irak topraklarında barınmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Türkiye şimdiye kadar defalarca Musul operasyonuna katılacağını açıklamasına rağmen Irak yönetimi Türkiye’nin bu operasyonda yer almasına müsaade etmemiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.