Cenin Halkı Saldırgan Polislerin Sorgulanmasını İstiyor…

  • 05 Aralık 2014
  • 843 kez görüntülendi.
Cenin Halkı Saldırgan Polislerin Sorgulanmasını İstiyor…

Geçtiğimiz günlerde Batı Yaka’nın Cenin vilayetine bağlı Yamun beldesinden Filistinli bir gencin polis tarafından gerçekleştirilen bir cinayetle öldürülmesini protesto eden kalabalığa çirkince saldıran polisler hakkında hiçbir soruşturma başlatılmamasına halk tepki gösterdi. Cenin vilayetinin batısında yer alan Yamun beldesinin ahalisi, aralarında kadınların da bulunduğu onlarca insana çirkince saldıran, birçoklarını şiddetli şekilde darp eden ve ağır küfürler eden polisler hakkında şu ana kadar hiçbir soruşturma işleminin başlatılmamasının mağdur edilenlere herhangi bir değer verilmemesi anlamına geldiğini dile getirerek tepki gösterdi. Halk yargı organlarına yaptığı çağrıda saldırıyı düzenleyen polisler hakkında derhal soruşturma başlatılmasını istedi.

Yerel kaynaklar tarafından verilen bilgide, toplu halde ve rastgele tutuklamaların, darp işleminin bölgenin saygın insanlarını ve yaşlıları da hedef alacak şekilde ileri gittiğine dikkat çekildi. Saldırının polis müdürünün gözleri önünde gerçekleştirildiğine dikkat çeken kaynaklar müdürün önüne geçmek yerine takviye güç katarak çizgiyi aşan saldırıların daha da şiddetlenmesine neden olduğunu dile getirdiler.

Saldırıya Fetih hareketinin Yamun’daki teşkilatı da karşı çıktı ve yaptığı açıklamada Mahmud Abbas’a çağrıda bulunarak saldırıyı düzenleyen polisler hakkında derhal soruşturma başlatılması talebinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.