Cidde Araştırma Merkezi Başkanı: Hamas, İran Ve İsrail’den Birini Seçmelidir

  • 27 Şubat 2018
  • 985 kez görüntülendi.
Cidde Araştırma Merkezi Başkanı: Hamas, İran Ve İsrail’den Birini Seçmelidir

Cidde Batı Asya Araştırma Merkezi Başkanı, Filistin direnişini sert bir dille eleştirerek şunları söyledi: Hamas’ın iki seçeneği var: Ya İsrail ile barış yapacak ya da İran ile.

Cidde Batı Asya Araştırma Merkezi Başkanı Abdulhamid el-Hekim sosyal medyada yaptığı paylaşımda bir kez daha Hamas ve Filistin direnişini hedef aldı.

El-Hekim twitter sayfasında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Hamas şunu iyi anlamalıdır; Arabistanlı gençlerin siyasi iradesi (Hamas’ı) desteklemeyecektir ve direniş, din ve terörizm propagandası yapan dini hareketler ve bizim bir numaralı düşmanımız olan İran ile işbirliği yapan herkesle mücadele edeceğiz. Hamas İsrail ile barış yapabilir ve çözüm seçeneği olabilir ya da düşmanımız olan nazizm rejimi İran’ı seçebilir. İsrail Dışişleri Bakanlığın twitterdaki resmi Arapça sayfasında el-Hekim’in bu twittine teşekkür edilerek şu iddialara yer verildi: Birçoğunun anlayıp ta dile getirmediği İsrail ile ilgili bu gerçeklerin paylaşılmasından dolayı teşekkürlerimizi sunarız, Hamas Filistin halkının malvarlığını Gazze’de tünel yapmak amacıyla harcayan ve böylece barış sürecinden uzaklaşan bir terör örgütüdür.

Abdulhamit el-Hekim bir kaç ay önce de, Arabistanlı eski General Enver Aşkay başkanlığında bir heyetle birlikte işgal altındaki Filistin’i ziyaret etmişti.

El-Hekim bu ziyaretinde şu iddiada bulunmuştu: Kudüs Yahudiliğin dini sembolüdür tıpkı Mekke ve Medine’nin Müslümanların dini sembolü sayılması gibi.

Abdulhamit bu twittleri, Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr’in Brüksel’de Hamas’ı aşırıcı bir grup olarak tanımladığı ve Hamas’ın tepkisine neden olan açıklamaların ardından paylaştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.