Direniş ekseninin fedakarlıkları batının planlarını bozguna uğrattı

  • 27 Ekim 2016
  • 1.049 kez görüntülendi.
Direniş ekseninin fedakarlıkları batının planlarını bozguna uğrattı

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın siyasi ve basın danışmanı, “Suriye’de Direniş ekseninin özverisi batılıların bölgedeki planlarını yenilgiye uğrattı” dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın siyasi ve basın danışmanı Buseyna Şaban, Direniş ekseninin fedakarlıklarının batının planlarını bozguna uğrattığını vurguladı.

Buseyna Şaban, Şam’da düzenlenen Kudüs İntifadasının yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Suriye’de Direniş ekseninin özverisi, batılıların planlarını başarısız kılmıştır. Direniş ekseninin mücadelesi, Siyonist işgalciler ve terörist uşakları karşısında mücadeleye odaklanmalıdır.

Filistinli kardeşlerimizin Suriye Ordusunun yanındaki mücadelesi, doğal bir konudur. Bizim Suriye’deki mücadelemiz ve Filistinli kardeşlerimizin Filistin’deki mücadelesi arasında hiçbir fark yoktur. Eğer “Arap Baharı” olarak adlandırdıkları “Arap Cehennemi” dönemi boyunca Arap ülkelerinde yaşanan olaylara bakacak olursak, Filistin kamplarının sistematik bir biçimde hedef alındığını görmekteyiz.

Biz kendimizi, Filistin halkı ve bizimle topraklarımızı ve dünyayı terörizmin pençesinden kurtarmak ve insanlık için savaşan bütün müttefiklerimizle bir teknede hissediyoruz. Hiç kuşkusuz Suriye’de zafer kazanıldıktan sonra yeni denklemler oluşacak ve dünyanın direniş eksenindeki bütün hür yiğitleri Filistin’in tamamen kurtarılması için birleşecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.