Filistin İslami Cihat hareketinden Mescidi Aksa’ya destek çağrısı

  • 15 Eylül 2018
  • 735 kez görüntülendi.
Filistin İslami Cihat hareketinden Mescidi Aksa’ya destek çağrısı

Filistin İslami Cihat hareketi Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarını şiddetlendirmesine karşı, Filistin halkına seferberlik çağrısında bulundu.

Filistin Enformasyon merkezinin bildirdiğine göre Filistin İslami Cihat hareketi yayınladığı bildiride, büyük geri dönüş yürüyüşlerinin devam etmesini vurgularken, Filistişn halının sİyonist ırkçı rejimin işgalciliği ve cinayetlerine karşı teslim olmayacağını duyurdu.

Filistin halkının Siyonist rejimin Kudüs ve Batı Şeria’da Yahudileştirme politikası ve site inşaatına karşı mücadelesine devam ettiğine dikkat çekilen bildiride, Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik tehditleri ve saldırıları, savaş ilanı anlamında olduğu, Filistinlilerin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’yı savunmak için seferber olmaları gerektiği vurgulandı.

Bu arada Kudüs kutsallıklarını savunan İslami- Hristiyan heyet de Siyonistlerin Mescidi Aksa ile ilgili gerçekleri değiştirmeye yönelik politikaları hakkında uyarıda bulunarak, Mescidi Aksa’ya yönelik her türlü saygısızlıktan Siyonist rejimin sorumlu olduğunu bildirdi.

Öte yandan Filistin İslami direniş hareketi Hamas, Siyonist işgalci rejimin Mescidi Aksa’ya yönelik kışkırtıcı girişimleri konusunda uyarıda bulunarak, Filistin halkından Siyonistlerin komplolarını suya düşürmesini talep etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.