Filistinli Esir Vail En-Netişe İsrailli Subayı Darp Etti ​

  • 27 Şubat 2018
  • 1.985 kez görüntülendi.
Filistinli Esir Vail En-Netişe İsrailli Subayı Darp Etti ​

İşgal güçlerinin Nefha Sahra Cezaevi’nde alıkoyduğu Filistinli bir esirin dün (26 Şubat Pazartesi) İsrailli bir subayı darp etmeyi başardığı ifade edildi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Nefha Cezaevi’nde tutulan Filistinli esirin işgal subayını Rimon Cezaevi’nden nakledilmesini protesto amacıyla darp ettiğini yazdı.

Sitede yer alan haberde, olayın ardından Filistinli esirin tek kişilik hücreye kapatıldığı belirtilirken, hukuk kaynakları söz konusu esirin Vail En-Netişe olduğu bildirdi.

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Rimon Cezaevi’nden bu sabah Nefha Cezaevi’ne nakledilen 70 esir arasında bulunan En-Netişe’nin işgal güçleri tarafından ölesiye dövüldüğünü söyledi.

El-Halil kenti sakinlerinden esir Vail En-Netişe’nin müebbet hapse mahkum olduğu, işgal rejimi zindanlarında şu ana kadar yirmi yıl yattığı belirtildi.

Çıplak ve onur kırıcı bir şekilde aranmayı reddeden En-Netişe’nin işgal güçlerinin saldırısına maruz kaldığı ve darp edildikten sonra hastaneye götürüldüğü açıklandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.