Fua ve Keferya’ya 99 otobüs giriş yaptı

  • 14 Nisan 2017
  • 1.116 kez görüntülendi.
Fua ve Keferya’ya 99 otobüs giriş yaptı

Suriye’nin kuzey batısında yer alan İdlip vilayetinin kuzey çevresinde yer alan Fue ve Keferya’daki yerel kaynaklar, tekfirci teröristlerin kuşatması altındaki bu bölge sakinlerinin güvenli noktalara taşınması için 99 otobüsün giriş yaptığını duyurdu.

Tesnim’e röportaj veren bu kaynak şu ifadeleri kullandı: Bu otobüsler bugün öğleden sonra Fue ve Keferya ilçelerindeki polisler tarafından arama yapıldıktan sonra bölgeye giriş yaptı.

Bu kaynak daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: 99 adet otobüs Suriye Kızılayı görevlileriyle birlikte, bölgeye daha önce gelmiş olan 21 otobüsle birlikte bölgedeki savunmasız halkı güvenli bölgeye taşımak amacıyla bölgeye giriş yaptı. Öte yandan bölgedeki silahlı kişiler aileleri ile birlikte tekfirci teröristlerin işgal ettiği Şam’ın batısında bulunan Mezaya, el-Zebdani bölgelerinden çıkış yapacak.

Tüm bunlar yaşanırken, tekfirci terörist gruplar geçtiğimiz akşam gaz kapsülleriyle Fue’yi hedef aldı ve yapılan anlaşmayı açık bir şekilde ihlal ettiler.

Fue ve Keferya’da yaşayan yaklaşık 8 bin kişi yapılan anlaşma kapsamında Halep’e nakledilecek ve buna karşın yaklaşık 3 bin 800 silahlı kişi yakınlarıyla birlikte Şam dolaylarında bulunan Zebdani, Mezaya ve diğer bölgelerden İdlip’e gönderilecek.

Öte yandan, Rusya’nın Hemimim’deki ateşkesi izleme merkezi, BM’nin gönderdiği 21 tonluk insani yardımın Deyrezzor’daki 3 bin 350 kişiye ulaştığını duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.