Gazzeli gençler: Hamas, Şeyh Ahmed Yasin’in rüyasını gerçekleştirdi

  • 23 Mart 2015
  • 1.291 kez görüntülendi.
Gazzeli gençler: Hamas, Şeyh Ahmed Yasin’in rüyasını gerçekleştirdi

“Ey gençler! Siz güçsünüz. Siz geleceksiniz. Siz ümmetin hayatısınız. Allah vaatlerinizi, fedakarlıklarınızı ve sebatınızı mübarek eylesin.” Bu kelimeler, Şeyh Ahmed Yasin’in Filistinli gençlere gönderdiği mesajdan.. Şeyh Ahmed Yasin o mesajında daha sonra şöyle der: “Hiçbir şekilde İsrail’i tanıyamayız. O bizim topraklarımızı, haklarımızı, vatanımızı ve tarihimizi gasp ediyor.”

Bu kelimeler Filistinli gençlerin zihinlerine kazındı ve onlarla yola çıkarak vatanın özgürlüğü ve insanların onuru için çalışmaya başladılar.

Gazzeli gençler, şehadetinin 11’inci yıldönümü anılan Şeyh Ahmed Yasin’in Filistin’de ihmal edilmesi mümkün olmayan bir miras ve taviz verilemeyecek ilkeler bıraktığı noktasında birleşti.

20 yaşındaki Muhammed Sekik, Gazze halkının son savaşta yeterliğini ispat eden direnişe güveninin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Şeyh Ahmed Yasin’in genç nesle etkisine de değinen Sekik, direniş erlerinin zafere inancının öncelikle Allah’a olan inançlarından ve daha sonra da Şeyh Ahmed Yasin’in mesajlarına güvenlerinden kaynaklandığını ifade etti.

İzzeddin Ebu Şaban isimli genç ise direnişin savaşı işgal rejiminin içlerine taşımayı başardığını ve Şeyh Ahmed Yasin’in rüyasını gerçekleştirdiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.