Gözlemciler: “Gazze’ye Diplomatik Ziyaretler Yalancı Gebelik”

  • 20 Şubat 2015
  • 726 kez görüntülendi.
Gözlemciler: “Gazze’ye Diplomatik Ziyaretler Yalancı Gebelik”

İngiltere’nin eski başbakanı ve Ortadoğu Dörtlüsü adı verilen global güçlerin temsilcisi sıfatıyla Gazze’ye geçtiğimiz günlerde ziyaret gerçekleştiren ve önemli vaatlerde bulunan Tony Blair’in bu ziyaretinin aslında bir şey getirmediğine dikkat çekildi. Blair’in bu ziyareti münasebetiyle siyonist işgal rejimiyle ilişki içindeki güçleri temsil eden uluslararası mekanizmaların Gazze’ye yaptığı diplomatik ziyaretler hakkında yorumlar yapan gözlemciler aslında bu ziyaretlerin birer yalancı gebelikten ibaret olduğuna dikkat çektiler.

Gözlemciler, kendilerini “Ortadoğu Barış Dörtlüsü” olarak adlandıran gerçekte ise işgalci siyonist rejimin önünü açmanın ötesinde bir şey yapmayan dört global organı temsil eden Blair’in 15 Şubat 2015’te Gazze’ye yaptığı ziyaretin ilk olmadığını son da olmayacağını vurgulayarak bu ziyaretlerin sonuç getirmeyen içi boş avutmalardan ibaret kaldığına dikkat çektiler.

Gözlemciler Batılı diplomatların gerçekleştirdikleri ziyaretlerle Gazze’yle Batı dünyası arasında adeta mekik dokur hale geldiklerini ama ne yazık ki bu ziyaretlerin bir sonuç getirmediğini, uygulanan ambargonun kaldırılması, yıkılan evlerin yeniden inşa edilmesi, gelir kaynakları kurutulan memurların maaşlarının ödenmesi ve işgalci tehditlerin son bulması için müşahhas bir şey ortaya koymadığını ifade ettiler.

İngiltere’nin eski başbakanı ve sözde Ortadoğu Barış Dörtlüsü’nün temsilcisi Tony Blair, Gazze’ye yaptığı son ziyaretinde bu bölgedeki memurların maaşlarının Abbas yönetimi tarafından ödenmemesinden kaynaklanan sorunun çözüleceği ve memur maaşlarının ödeneceği vaadinde bulunmuştu. Ancak henüz memurların beklentileri gerçekleşmiş değil ve şimdilik ufukta görünen bir ışık da yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.