İran’a Karşı İngiltere-Amerika-İsrail Cephesi Oluşturmak İstiyoruz

  • 06 Şubat 2017
  • 1.433 kez görüntülendi.
İran’a Karşı İngiltere-Amerika-İsrail Cephesi Oluşturmak İstiyoruz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İngiltere’ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde, “Amacım İran’a karşı İngiltere-Amerika ve İsrail’den oluşan ortak bir cephe oluşturmak” dedi.

Netanyahu ayrıca, “İran’a bir sınır koymalıyız” ifadesinde bulundu.

İsrail’in Hayom Gazetesi, İsrail Başbakanı ve İngiltere Başbakanı Theresa May arasında bugün, İran’ın nükleer dosyası üzerinde görüşmelerde gerçekleşeceğini yazdı.

Söz konusu gazetenin haberine göre, Netanyahu ve Amerika Başkanı Donald Trump iki hafta sonra 15 Şubat’ta bir araya gelecekler.

Netanyahu daha önce, Londra’da Theresa May ile bölge meseleleri üzerinde ve başta İran olmak üzere tehditler karşısında yeni ortak tedbirler alınması gerektiği konusunda görüşeceklerini açıklamıştı.

Netanyahu aynı zamanda iki hafta sonra Amerika Başkanı ile de Washington’da bir görüşme gerçekleştireceğini ve bunun İsrail için önemli bir ziyaret olduğunu belirtmişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ayrıca, Amerika Ulusal Güvenlik Danışmanı Micheal Flynn’nın İran’ın düşmanlıkları ile mücadele hakkındaki konuşmalarını takdir etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.