İşgal Yönetimi En-Nakab’taki Bir Köyde Bulunan Tek Camiye Yıkım Kararı Verdi

  • 17 Haziran 2015
  • 1.042 kez görüntülendi.
İşgal Yönetimi En-Nakab’taki Bir Köyde Bulunan Tek Camiye Yıkım Kararı Verdi

İşgal yönetimi, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının güneyindeki En-Nakab bölgesindeki Rahme köyünde bulunan tek cami hakkında yıkım kararı verdi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri onlarca yıl öncesinde kurulmasına rağmen işgal yönetimi tarafından tanınmayan köye baskın düzenleyerek, köyün tek camisinin yıkılması için verilen kararı tebliğ etti.

İşgal rejimi parlamentosu Knesset’in Arap üyelerinden Taleb Ebu Arar, caminin yıkılmak istenmesinin Filistinlilerin ibadet hakkına ve onuruyla yaşama hakkına saldırı olduğunu söyleyerek, Filistinlilere gerekli hizmetlerin sunulmadığını bildirdi.

Ebu Arar, bugün (16 Haziran Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bu davranışın işgalcilerin gizli kinini ve ırkçılığını bir kez daha ortaya çıkardığını söyleyerek, En-Nakab’ta her gün yaptığı ve Kefer Kanna’da Tarık Habib’in evini yıktığı gibi İsrail’in zulmünün ve barbarca davranışlarının topraklarına ve dinlerine bağlı kalmaktan kendilerini vazgeçiremeyeceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.