Kudüs Müftüsü, ABD Elçiliğinin Kudüs’e Taşınması Kararının Tehlikesine Dikkat Çekti

  • 26 Şubat 2018
  • 969 kez görüntülendi.
Kudüs Müftüsü, ABD Elçiliğinin Kudüs’e Taşınması Kararının Tehlikesine Dikkat Çekti

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Amerika’nın elçiliğini En-Nekbe’nin yıldönümünde Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının tehlikesine dikkat çekti.

Hüseyin, dün akşam (25 Şubat Pazar) konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin TV Muhabiri’ne de ulaşan bildiride, işgal rejimi yanlılarının yüzsüzlükte oldukça ileri giderek Filistin davasını tasfiye etmek istediklerini söyledi.

ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımanın hukuka aykırı keyfi bir karar olduğunu belirten Hüseyin, kararın yol açabileceği tehlikeli sonuçlardan tamamen Amerikan yönetiminin sorumlu olacağını ifade etti.

Şeyh Muhammed Hüseyin, ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınmasının gerçekleşmesi halinde bunun sadece Filistinlilere değil tüm Araplara ve Müslümanlara açıkça saldırı anlamına geleceğini bildirdi.

Kararın Kudüs’ü işgal altında topraklar kabul eden uluslararası hukuka aykırı olduğuna dikkat çeken Hüseyin, kararın bölgede barışa ve güvenliğe de hizmet etmeyeceğini söyledi.

Kudüslülerin, Filistinlilerin, Arapların ve Müslümanların bu saldırıya boyun eğmeyeceklerini ifade eden Hüseyin, Amerika’nın kararına tüm güçleriyle karşı çıkacaklarını belirtti.

Şeyh Muhammed Hüseyin, Arap ve İslam ülkeleri liderlerinden, Müslüman halklardan ve alimlerden, dünyadaki tüm onurlu insanlardan ve barışseverlerden birlik olup Amerika’nın kararına karşı çıkmalarını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.