Meşal, İşgal Rejimini Gazze Şeridi’ne Yeni Bir Savaş Açmaması Yönünde Uyardı

  • 15 Şubat 2017
  • 1.032 kez görüntülendi.
Meşal, İşgal Rejimini Gazze Şeridi’ne Yeni Bir Savaş Açmaması Yönünde Uyardı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, işgal rejimini Gazze Şeridi’ne yeni bir savaş açmaması yönünde uyardı.

Meşal, Filistin halkının uygun olan ve olmayan şartlarda, müttefiki varken ve yokken direnişi tecrübe ettiğini belirterek, Hamas’ın Filistin direnişine yeniden itibar kazandırdığını ifade etti.

Hamas’ın ümmetin ilgisini Filistin davasına ve Kudüs’e çekmeyi başardığını kaydeden Meşal, hareket içi demokrasiyi yerleştirmesinin de Hamas’ın artıları arasına yazılacağını söyledi.

Hamas’ın kurulduğu günden bu yana sabitelerinden taviz vermediğini hatırlatan Meşal, “Hamas, Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarını kabul etseydi tüm başkentlerin kapıları kendisine açılırdı” dedi.

Bölünmüşlük haline son verecek şekilde Filistin evinin yeniden düzenlenmesi çağrısında bulunan Meşal, işgal rejimiyle mücadele için ortak bir strateji belirlenmesinin zorunlu olduğunu dile getirdi.

Meşal, Filistin milli mücadelesinin edindiği tecrübelere de değinerek, işgal altındaki toprakların bir kısmının, Gazze Şeridi’nin işgalden kurtarıldığını ve savaşın işgal rejiminin içlerine taşındığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.