Musul’un Batısında Teröristler Yolun Sonuna Yaklaştı

  • 22 Nisan 2017
  • 1.011 kez görüntülendi.
Musul’un Batısında Teröristler Yolun Sonuna Yaklaştı

Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanlarından Muhammed el-Basri, Musul’da IŞİD ile yaşanan mücadele ve Musul’un son durumu hakkında açıklamada bulundu.

Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanlarından Muhammed el-Basri İran basınına verdiği röportajda, Musul’un batısının kurtarılması operasyonundaki son gelişmelerle ilgili şu açıklamalarda bulundu: Musul’un batısının kurtarılması operasyonuna katılan silahlı kuvvetler ve ordu birlikleri IŞİD terör örgütünün her yönden kuşatma altına almayı başardı.

El-Basri Musul’un batısında, IŞİD terör örgütünün birkaç küçük geçişin dışında tüm yollarının kapandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: Yeni bölgelerin ve mahallelerin kurtarılmasıyla bu geçişler de kapanacaktır ve böylece Musul’un %70’ini kurtarmayı başararak operasyonun sonuna yaklaşmış olacağız.

Iraklı bu komutan yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü: Ordu güçleri ve silahlı kuvvetler tüm imkanlarıyla ve Gönüllü Halk Güçlerinin desteğiyle Musul’un batısında IŞİD’in elindeki bölgeleri kurtararak ilerlemelerini sürdürmektedir.

El-Basri açıklamalarının devamında, Musul’un batısındaki bazı mahallelerde IŞİD teröristleri ile Irak Ordusu arasındaki şiddetli çatışmalara işaret ederek şu ifadeleri kullandı: Her ne kadar IŞİD terör örgütü bu mahalleleri kaybetmemek için tüm inkanlarını seferber etse de ancak Iraklı güçler şiddetli çatışamalara rağmen bu mahallelerdeki ilerlemelerini sürdürüyor.

Iraklı komutan sözlerinin sonunda Musul’un batısında ve doğusunda bulunan silahlı birlikler arasında tam bir koordinasyon ve işbirliği içinde olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: IŞİD terör örgütünün Musul’da her taraftan kuşatılması bu koordinasyon ve işbirliğinin bir sonucudur ve Musul’un batısında geriye kalan küçük çıkışların kapanması haberi de, Musul’un kurtarılma operasyonunun bu aşamasının sona ermesiyle birlikte yakın zamanda ilan edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.