Nablus’un Kasra Beldesi Ahalisi Yerleşimci Canavarları Kovmayı Başardı

  • 31 Aralık 2014
  • 866 kez görüntülendi.
Nablus’un Kasra Beldesi Ahalisi Yerleşimci Canavarları Kovmayı Başardı

Filistin’in Batı Yaka bölgesine yerleştirilmiş eşkıyalar sayılan yahudi yerleşimciler dün gece (30-31 Aralık gecesi) yarısı yine bu bölgenin kuzey kesiminde yer alan Nablus’un Kasra beldesine saldırı düzenlediler.

Batı Yaka’nın kuzey kesimindeki yahudi yerleşimi dosyasını takipten sorumlu Gassan Dağlas konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, Kasra beldesinin toprakları üzerine inşa edilen İş Kodeş yahudi yerleşim merkezine iskan edilmiş onlarca yerleşimcinin gecenin geç saatlerinde beldeye saldırı düzenlediklerini ifade etti. Belde ahalisi adeta aç kalmış kurt sürüsü gibi saldırı düzenleyen yerleşimci canavarlara evlerini, çocuklarını ve mal varlıklarını korumak amacıyla engel olmaya çalıştı. Bunun üzerine evlerini ve çocuklarını korumaya çalışan ahali ile ormandan kaçmış canavar sürüsü gibi saldıran yerleşimciler arasında çatışmalar çıktı. Çatışmalar yaklaşık üç saat sürdü. Ahalinin kararlı duruşu karşısında zorlanan canavarlar, başarılı olamayacaklarını ve beldeyi basma planlarını gerçekleştiremeyeceklerini anlayınca da kaçıp gitmeyi tercih ettiler.

Bu saldırının yine aynı beldenin yakınında bulunan Calud ve Karyut beldelerindeki köylülerin arazilerine gitmelerinin engellenmesi amacıyla işgalci askerlerin yerleşimci canavarlar tarafından tahrik edilmesinden birkaç saat sonra gelmesi dikkat çekti. Yerleşimci canavarlar bu köylülerin, bugün sabah arazilerine gitmelerinin engellenmesini istiyorlardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.