Ramallah ve El-Halil’deki Yürüyüşlerde Hz. Peygamber’e Hakaret Protesto Edildi

  • 25 Ocak 2015
  • 990 kez görüntülendi.
Ramallah ve El-Halil’deki Yürüyüşlerde Hz. Peygamber’e Hakaret Protesto Edildi

Filistin’de faaliyet gösteren gruplardan Hizbu’t-Tahrir’in çağrısıyla Batı Yaka’nın Ramallah ve El-Halil kentlerinde düzenlenen yürüyüşlerde Fransız Charlie Hebdo dergisinin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürler yayınlaması protesto edildi.

Hizbu’t-Tahrir’in Ramallah ve El-Halil’de dün akşam (24 Ocak Cumartesi) organize ettiği yürüyüşler, “Hilafet ve Müslümanların ordularıyla Rasulullah’ı savunur, akideyi ve kutsal değerleri koruruz” sloganı altında gerçekleştirildi.

Ramallah’taki yürüyüş El-Biyre El-Kebir Camii’nden başlayarak kentin ana caddesinde devam etti ve El-Menara Kavşağı’nda sona erdi. Hizbu’t-Tahrir Enformasyon Ofisi üyesi Bahir Salih, El-Menara Kavşağı’nda, yürüyüşe katılanlara hitaben bir konuşma yaptı.

El-Halil’deki yürüyüş ise El-Ebrar Camii önünden başladı ve Ayn Sara Caddesi’nde devam etti. Hizbu’t-Tahrir Enformasyon Ofisi üyesi Mahir El-Ca’beri, El-Halil kent merkezindeki El-Menara Kavşağı’nda sona eren yürüyüşe katılanlara hitap etti.

Fransa’nın başkenti Paris’te geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Charlie Hebdo mizah dergisi, saldırının ardından yayınladığı ilk sayısında yine İslam’a ve Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürler yayınlamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.