Şam: İsrail’in Terörist Grupları Desteklediği Artık Hiç Kimse İçin Gizli Bir Konu Değildir

  • 07 Aralık 2017
  • 1.056 kez görüntülendi.
Şam: İsrail’in Terörist Grupları Desteklediği Artık Hiç Kimse İçin Gizli Bir Konu Değildir

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterine ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine hitaben, Siyonist Rejimin bu ülkeye yeniden saldırı düzenlemesi hakkında iki mektup yazdı.

Bu mektuplarda şu ifadeler yer aldı: ‘İsrail’in saldırılarının bu rejimin müttefiki olan terörist grupların saldırılarıyla eş zamanlı olması, onlar arasında bir ortaklık ve koalisyon olduğunun inkâr edilemez diğer bir delilidir.

İsrail’in, Suriye’ye karşı savaşlarında teröristleri desteklediği artık hiç kimse için gizli bir konu değildir ve açıklamaya gerek yoktur. Çünkü bu konu, bütün ülkeler ve dünya halkı için aydınlanmıştır ve herkes, IŞİD, Nusra ve diğer terörist gruplara, Siyonist Rejim tarafından mali, silah ve lojistik destek sağlandığını bilmektedir.

Suriye İsrail’i bir kez daha, saldırılarının devam etmesinin ve terörist grupları silahlandırmasının sonuçları hakkında uyarmaktadır ve Güvenlik Konseyinden İsrail’in bu açık işgalini durdurma noktasında hızlı ve kesin tedbirler düşünmesini ve bu rejimi, terör eylemlerinden ve terörizmi desteklemesinden dolayı yargılamasını istemektedir.’

Siyonist Rejim pazartesi akşamı, Suriye’nin başkentinin kuzeybatısındaki askeri bir üssü birkaç füze ile hedef aldı.

Suriye hava savunma sistemleri ise, üç füzeyi etkisiz hale getirmeyi başardı.

Siyonist Rejim cumartesi günü gece saatlerinde de karadan karaya birkaç füzeyi, Şam kırsalındaki askeri bir üsse fırlattı.

Suriye hava savunma sistemleri bu işgale tepki göstererek, iki füzeyi etkisiz hale getirdi.

Siyonist Rejimin bu ihlali, sadece maddi hasarlar meydana getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.