Siyonist İşgal Yönetimi Kudüslü 15 Kişiyi Daha Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırdı

  • 09 Nisan 2017
  • 1.031 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Yönetimi Kudüslü 15 Kişiyi Daha Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırdı

Siyonist işgal yönetimi bugün (9 Nisan Pazar) Kudüs kentinden 15 kişiyi 15 gün ile 6 ay arasında değişen sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdı.

Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verilen kişilerin karar öncesi dün gece ve bu sabah erken saatlerde serbest bırakıldıkları ifade edildi.

İşgal güçleri dün Kudüs’ün çeşitli bölgelerinde evlere baskın düzenlemiş ve arama yapmış, baskınlar sırasında 18 kişiyi gözaltına almıştı.

Yerel kaynaklar, işgal yönetiminin bir grup Kudüslü hakkındaki Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma kararından önce geçen hafta da benzer bir karar aldığına, tüm bu uzaklaştırmaların Yahudilerce kutsal kabul edilen Hamursuz (Pesah) Bayramı öncesine denk geldiğine, işgal güçlerinin Kudüs’ü 17 Nisan’a kadar Batı Yaka sakinlerinin girişine kapattığına dikkat çekti.

Uzaklaştırma kararlarının Yahudi bayram günleri süresince yerleşimcilerin Kudüs’ün Eski Belde semtinde ve Burak Alanı’nda rahatça hareket etmelerini ve Mescid-i Aksa’ya düzenleyecekleri baskınları kolaylaştırmayı hedeflediği bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.