Siyonist İsrail Güçleri Kudüs ve El-Halil’de 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

  • 28 Haziran 2015
  • 647 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail Güçleri Kudüs ve El-Halil’de 8 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece işgal altındaki Kudüs kentinde Filistinli altı genci gözaltına alırken, işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, bu sabah (28 Haziran Pazar) ise El-Halil’e bağlı Beyt Ava beldesinde iki kardeşin işgal güçlerince gözaltına alındığı ifade edildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Kudüs’ün Salahuddin Caddesi’nde iki genci darp ettikten sonra gözaltına aldığını ve sorguya çekmek üzere Salahuddin Polis Merkezi’ne götürdüğünü söyledi.

İşgal güçlerinin ayrıca El-Mısrara Mahallesi’nde iki genci gözaltına aldığı ve Filistinliler ile işgal güçleri arasında kısa süreli çatışma yaşandığı bildirildi.

İşgal güçleri, Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Anata Kavşağı’nda Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş attıkları iddiasıyla Filistinli iki genci daha gözaltına aldı.

İşgal rejiminden yayın yapan 0404 haber sitesi, Cuma ve Cumartesi günleri içinde Kudüs ve çevresinde işgal hedeflerine yönelik 39 saldırı gerçekleştiğini belirtti.

İşgal güçleri bu sabah da El-Halil’e bağlı Beyt Ava beldesinde Eymen Raif El-Musalime ve Muhammed Raif El-Musalime isimli kardeşleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. İşgal güçlerinin ayrıca evlerde arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.