Siyonist İsrail polisi Netanyahu’yu altıncı kez sorgulayacak

  • 16 Kasım 2017
  • 994 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail polisi Netanyahu’yu altıncı kez sorgulayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, hakkında açılan yolsuzluk soruşturması kapsamında polise altıncı kez ifade vereceği belirtildi.

İşgal rejimi İsrail ikinci kanalınını verdiği habere göre dün Çarşamba günü siyonist rejim başbakanı Netanyahunun sorgulanmasının yeni aşamasına 19 Kasım tarihinde başlanacağı ve muhtemelen 10 gün devam edeceği bildirildi.

10 gün önce de Batı Kudüs’teki Başbakanlık resmi konutuna gelen polisler, Netanyahu’yu iki ayrı yolsuzluk ve rüşvet dosyalarından dolayı sorgulamışlardı.
Konuya ilişkin İsrail polisinden veya Netanyahu’nun ofisinden ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Netanyahu’nun eşi Sara Netanyahu da daha önce yolsuzluk soruşturması kapsamında polise ifade vermişti.

Netanyahu hakkında devam eden soruşturmalar, “iş adamlarından uygunsuz para aldığı, bir medya patronuyla kendi lehine yayın yapması için pazarlık yaptığı ve Almanya’dan alınan denizaltılarda adının yolsuzluğa karıştığı” iddialarını içeriyor.  Tüm bu iddiaları reddeden Netanyahu, ülkedeki bazı medya kuruluşlarını “liderliğini yaptığı Likud Partisi hükümetini düşürmeye çalışmakla” suçluyor.

Netanyahu’nun, yolsuzluk yaptığının kesinleşmesi durumunda görevinden istifa etmek zorunda kalabileceği belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.