Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik saldırıları sürüyor

  • 07 Şubat 2017
  • 983 kez görüntülendi.
Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik saldırıları sürüyor

Gazze’deki Filistin İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü, işgal rejimi İsrail’in Gazze’nin muhtelif noktalarına defalarca saldırı düzenlediğini duyurdu.

Gazze Şeridi’ndeki Filistin İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü İyyad El-Bezm bugün yaptığı açıklamada, Siyonist rejim ordusunun hava saldırılarında, Filistinliler’in tarım arazilerinin hedef alındığını ve 2 Filistinli’nin de yaralandığını duyurdu.

Gazze’deki güvenlik kaynakları da, işgal ordusunun dün akşam saatlerinde 19 hava saldırısı düzenlediğini ve saldırıların 15’inin Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki bir yeri, diğer saldırıların ise Et-Taaka bölgesinin doğusundaki iki gözetleme noktası ile Er-Ris Dağı’nı hedef aldığını ifade etti.

İşgal ordusu dün öğle saatlerinde Gazze Şeridi’nde çeşitli hedeflere yönelik başlattığı top atışını ve hava saldırılarını akşam saatlerinde de sürdürdü.

İslami Direniş Hareketi Hamas, Gazze Şeridi halkını hedef alan saldırıların devam etmesine izin vermeyeceğini bildirdi.Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanu’, dün  yaptığı açıklamada, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıların ve gerginliğin tırmanmasının olası sonuçlarından işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyledi.Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan El-Kanu’, işgal rejiminin iç sorunlarını dışarıya taşımak amacıyla Gazze Şeridi’ne saldırdığını belirterek, işgal ordusunun saldırılarına verilecek karşılığın Filistinli gruplarla birlikte belirleneceğini açıkladı.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum de yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin aptallıklarının sürmesi konusunda uyarıda bulunarak, bu rejimin yeni gerilim çıkarma girişimlerini, tehlikeli olarak niteledi.

Behrum, Siyonist rejimin yeni girişimlerinin cinayetlerinin üstünü kapatmak, esirleri ve Kudüs sakinlerinin haklarını ihlal etmek ve bu rejimin iç krizini Gazze’ye taşımak için olduğunu vurguladı.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah (7 Şubat Salı) erken saatlerde Cenin’in güneyindeki Caba’ ve Kabatiye beldelerine baskın düzenledi.Baskınlar sırasında biri İslami Direniş Hareketi Hamas liderlerinden Şeyh Nezih Ebu Avn olmak üzere dört kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin iki hafta önce de Ebu Avn’ın evine baskın düzenlediği ve Hamas liderini bir günlüğüne gözaltına aldığı, işgal zindanlarında toplam 18 yıl yatan Ebu Avn’ın yaklaşık bir ay önce özgürlüğüne kavuştuğu ifade edildi.İşgal güçleri ayrıca Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesine baskın düzenleyerek üç kişiyi gözaltına aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.