Suriye’nin Irak’a Olan Desteğini Unutmak Mümkün Değil

  • 28 Şubat 2018
  • 1.108 kez görüntülendi.
Suriye’nin Irak’a Olan Desteğini Unutmak Mümkün Değil

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi terörle mücadelede Suriye ve Irak arasındaki işbirliğinin gereğini belirtirken, iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin metanetine dikkat çekti.

Caferi SANA muhabirine özel açıklamalarında Suriye ve Irak arasında ortak çıkar ve tarihi ilişkiler bulunduğunu kaydetti. Suriye’nin tarih boyunca Irak ve halkına destekleyici tutumları öven Caferi; en zor günlerinde Iraklı mülteciler ve siyasi güçleri kucaklayıp onları cömert bir şekilde ağırladığını söyledi.

Suriye’nin Irak halkı ve Iraklı siyasi güçlerin yüreğinde farklı bir konuma sahip olduğuna işaret eden Caferi, kendisi dahil Iraklı politikacıların çoğunun zor günlerinde Suriye’de barındıklarını ifade etti. Caferi dünyanın birçok ülkesinin Iraklıların yüzüne kapılarını kapattığı bir zamanda Suriye’nin kapılarını ardına kadar açması ve Iraklı mültecileri en iyi şekilde ağırlamasının tüm Iraklıların gönlünde sonsuza kadar saygı ve sevgi ile anılacağını ifade etti.

Diğer yandan Irak Dışişleri bakanı Caferi düzenlediği basın toplantısında terörün muhtelif şekilleri ve adlandırmalarıyla bir olup istisnasız tüm dünya ülkeleri ve halklarını tehdit ettiğinin altını çizdi. Caferi dolayısıyla terörle mücadelede dürüst, ciddi ve etkin işbirliğinin olması önemini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.