Yabancı Müdahaleler Musul Savaşının Sonlanmasına Engel Oluyor

  • 17 Şubat 2017
  • 1.035 kez görüntülendi.
Yabancı Müdahaleler Musul Savaşının Sonlanmasına Engel Oluyor

Irak Haşd El-Şabi komutanlarından Kasım Salih  Rûdaw’a verdiği röportajda yabancı tarafların Musul’u kurtarma operasyonlarına engel olduğunu söyledi.

Kasım Salih konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Amerika ve Türkiye gibi yabancı tarafların müdahaleleri Musul savaşının şimdiye kadar sona ermesine engel olmuştur. Elimizde Türk askerlerinin Musul’da bulunduklarına dair bilgiler mevcut.”

Haşd El-Şabi komutanı Musul’u kurtardıktan sonra bu grubun geleceği hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Bu kuvvetlerin Musul’da geleceğinin ne olacağı Irak Silahlı Kuvvetler Komutanlığının emrine bağlıdır ve Haşd El-Şabi kuvvetleri Musul’un sağ kıyılarında operasyonlara başlamaya hazır olmalarına rağmen, üst yetkililerin emrini beklemektedir. Bizim Musul şehrinin içerisine girme konusunda dikkat ettiğimiz bazı konular var.”

Daha önce de Irak Başbakanı Haydar El-İbadi şu ifadelerde bulunmuştu: “Haşd El-Şabi kuvvetleri bütün Irak halkının temsilcisidir ve Haşd El-Şabi kuvvetlerine ve cesur savaşçılarına hakaret edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Biz IŞİD’i yenmenin son aşamasındayız ve nihai zafere ne kadar yaklaşırsak, bölücülük ve sorun çıkarmak için sesler de bir o kadar yükseliyor. Bizim aramızda böyle şeyler olmamalıdır. Çünkü biz bugün IŞD terör örgütüne karşı savaşta aynı safta olduğumuzu kanıtladık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.