ABD Uçakları IŞİD Kalıntılarını Doğu Guta’ya Aktarıyor

  • 26 Şubat 2018
  • 1.151 kez görüntülendi.
ABD Uçakları IŞİD Kalıntılarını Doğu Guta’ya Aktarıyor

ABD’nin IŞİD’li azılı teröristleri ve elebaşlarını kurtarma ve başka bölgelerde kullanma planları kapsamında Haseke’de birçok teröristi başka bölgelere aktardı.

Yerel kaynaklar Amerikalı askeri iki helikopterin dün Haseke İlinin Şeddadi Bölgesinin güneydoğusunda yer alan Tveymin Bölgesinde iniş yaparak IŞİD’li azılı teröristler ve terör elebaşlarını Haseke Kentinin yaklaşık 20 km güneyinde yer alan Sabah el Hayr Bölgesine aktardıklarını belirtti.

Kaynaklar ABD’li helikopterlerin geçen Perşembe günü de Tveynim Bölgesi civarında teröristlerin bulundukları bir mevkide iniş yaparak herhangi bir çatışma olmadan aralarında Belçikalı azılı bir terör elebaşının bulunduğu 4 teröristi başka bölgeye aktardıklarını ifade ettiler. Bu operasyonun Iraklı ‘Ebu Kasım’ lakabıyla bilinen azılı terör elebaşının tüm ailesi ve havzasında bulunan büyük miktarda para ile kaybolmasına eş zamanlı geldiğine dikkat çeken kaynaklar; terör yanlısı medya araçlarında bu yönde çıkan haberlere işaret ettiler.

Bu arada ABD ve komuta edip desteklediği ‘Demokratik Suriye Güçleri’ adlı silahlı grup; daha önce de IŞİD’li azılı teröristleri Suriye ordusu önünden yok olmaktan kurtarmış, onları güvenli bölgelere aktarmışlardı.

Son birkaç gün içinde ABD’nin Suriye’nin doğusu ve kuzeyinden IŞİD ve diğer terör örgütlere tabi azılı teröristleri Tenf Bölgesine, oradan da Doğu Ğuta’ya aktardıklarına dair haberler bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.