Değişim ve Islah Grubu Milletvekilleri, Kaçırma Girişimlerine Tepki Gösterdi…

  • 26 Ocak 2015
  • 1.013 kez görüntülendi.
Değişim ve Islah Grubu Milletvekilleri, Kaçırma Girişimlerine Tepki Gösterdi…

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin Parlamentosu’ndaki grubu “Değişim ve Islah”, eski esirlerden Nacih Asi ve Nadir Savafita’nın Batı Yaka’da maruz kaldığı kaçırma eylemini kınayarak, yaşananların toplumsal dokuyu, birlik ve bütünlüğü tehdit eden tehlikeli bir gelişme olduğunu söyledi.

“Değişim ve Islah” Grubu üyesi milletvekilleri, bugün (26 Ocak Pazartesi) yayınladıkları bildiride, eski esirlerden Nacih Asi’nin kaçırılmasının ve Nadir Asi’nin de kaçırma girişimine maruz kalmasının Filistin toplumunda fitne çıkarmak ve güvenlikle oynamak isteyenlere kapı açtığını ifade etti.

Milletvekilleri, Batı Yaka’da vatandaşların güvenliğinin korunmasından tamamen Filistin Yönetimi’nin ve güvenlik güçlerinin sorumlu olduğuna dikkat çekerek, güvenlik birimleri içinde ve dışında keyfi davranışlarla huzur ve güvenliğe zarar verenlerin dizginlenmesi gerektiğini bildirdi.

Filistin Yönetimi Başkanı’na seslenerek üzerine düşen görevi yerine getirmesini, Filistin halkını hedef alan cinayetleri önlemesini ve faillerini cezalandırmasını isteyen milletvekilleri, insan hakları ve sivil toplum örgütlerine de Batı Yaka’daki ihlaller karşısında seslerini yükseltmeleri çağrısında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.