Ehli Sünnet Alimleri Birliği’nden Vahdet Çağrısı

  • 25 Ekim 2016
  • 1.616 kez görüntülendi.
Ehli Sünnet Alimleri Birliği’nden Vahdet Çağrısı

Bağdat’ta düzenlenen Ehli Sünnet Alimleri Birliği “Birlik Ve Vahdetimizin Temeli Olarak Dini Merceiyetle Vatan Ve Namusumuzu Koruyacağız” oturumunun sonuç bildirgesi yayınlandı.

Irak’ta düzenlenen Ehli Sünnet Alimleri Birliği Genel Oturumunun bitiminin ardından yayımlanan sonuç bildirgesinde şu ifadelere yer verildi: Irak’ın bugün şahit olduğu şey kincilik, ayrılık ve düşmanlıkların yayılmasından başka bir şey değildir ve bu durum Irak’ta milli bir vahdetin oluşturulması gerektiğinin bir kanıtıdır. Bu toplantı, Irak’taki Şii ve Sünni grupları bir araya gelmeye ve dini liderlere yardım etmeye davet ediyor çünkü dini liderlik emniyetin oluşturulmasının sebebi ve halkın kanının dökülmesine engel ve halkın malının ve namusunun koruyucusudur.

“Birlik Ve Vahdetimizin Temeli Olarak Dini Merceiyetle Vatan Ve Namusumuzu Koruyacağız”  sloganıyla düzenlenen bu oturum Bağdat’ta bulunan Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezinde Iraklı ve Arap birçok dini ve siyasi şahsiyetin katılımıyla gerçekleşti ve toplantı öğleden sonra sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.