Gemide Çıkan Yangının Nedeni Belli Oldu…

  • 31 Aralık 2014
  • 810 kez görüntülendi.
Gemide Çıkan Yangının Nedeni Belli Oldu…

Yunanistan’dan İtalya’ya giderken yanmaya başlayan “Norman Atlantic” isimli gemideki yangının nedeni ortaya çıkıyor. İtalyan makamlara göre, gemide kaçak göçmenler vardı ve ısınmak için ateş yakınca yangın çıktı.

Alman Bild gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, biri Türk 11 kişinin hayatını kaybettiği “Norman Atlantic” gemisindeki yangına kaçak göçmenler neden oldu.

Haberini İtalyan yetkililere dayandıran Bild gazetesi, yanan gemiden 2 Afgan ve 1 Suriyeli kaçak göçmen de kurtarıldı. Kaçak göçmenlerden birisi siyasi sığınma hakkı için İtalyan makamlarına başvuruda bulundu.

Kaçak göçmenlerin, ısınmak için gemide ateş yaktıkları ve yangının bu nedenle çıktığı iddia ediliyor. Göçmenlerin zeytin yağıyla lastik tutuşdurdukları belirtildi.

Başka bir iddia ise, “Norman Atlantic”te yeterli kabin olmadığı için bazı TIR şoförleri araçlarında yolculuk yapmak zorunda kaldı.

Yangının araçların bulunduğu bölümde çıktığı, bu nedenle kazada daha fazla ölü olabileceğinden endişe ediliyor.

Yunanistan’dan İtalya’ya doğru yola çıktıktan sonra geçtiğimiz Pazar sabahı Adriyatik Denizi’ndeyken yangın çıkan “Norman Atlantic” adlı gemide 11 kişi hayatını kaybetti.

Hayatını kaybedenler arasında 1 Türk de bulunuyor. Kurtarma çalışmaları sırasında 2 Arnavut görevli yaşamını yitirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.