İmam Ali Hamaney: Petrol Fiyatlarındaki Kısa Sürede Yaşanan Düşüşte Ortak Düşmanların Rolü Var…

  • 10 Ocak 2015
  • 1.034 kez görüntülendi.
İmam Ali Hamaney: Petrol Fiyatlarındaki Kısa Sürede Yaşanan Düşüşte Ortak Düşmanların Rolü Var…

Tahran’da resmi temaslarda bulunan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu kabul eden İmam Seyyid Ali Hamaney, petrol fiyatlarındaki kısa sürede yaşanan düşüşte ortak düşmanların rolü olduğunu savundu.

İmam Hamaney “Petrol fiyatlarındaki tuhaf düşüş, ekonomik olmayan ve siyasi bir harekettir. Ortak düşmanlarımız petrolü bir siyasi silah olarak kullanıyor ve yaşanan bu aşırı düşüşte mutlaka rolleri vardır” diye konuştu .

İmam Hamaney, Maduro’nun Tahran ziyareti sırasında iki ülke devlet başkanları arasında petrol fiyatlarındaki düşüşü önlemek için yapılan anlaşmaları olumlu karşıladıklarını kaydetti.

Venezuela’nın İsrail karşıtı tutumu cesurca
Görüşmede, Venezuela hükümetinin İsrail’e karşı tutumunu “cesurca” olarak nitelendiren İmam Hamaney, Maduro’nun bu tutumundan dolayı halklar arsında birçok dost edindiğini ifade etti.

Venezuela’nın benimsediği ülkü ve hedeflerle Latin Amerika’daki birçok milletin uyanışına neden olduğunu söyleyen İmam Hamaney, “ ABD’nin bu ülke halkı ve devletine düşmanca davranmasının nedeni de bu meseleden kaynaklanmaktadır” dedi.

Düşüşünü önlemek için işbirliği gerek
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve  diğer petrol ihracatçısı ülkelerle birliktelik oluşturarak petrol fiyatlarını kabul edilir düzeye geri getirmek için çaba sarf ettiklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.