İşgal Güçleri Bu Sabah El-Halil’de 6 Filistinliyi Gözaltına Aldı…

  • 26 Ocak 2015
  • 699 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Bu Sabah El-Halil’de 6 Filistinliyi Gözaltına Aldı…

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri bugün (26 Ocak Pazartesi) Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil vilayetinde altı Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Dura ve Beyt Ummer beldeleriyle El-Halil kentinde Filistinlilerin evlerine baskın düzenlediğini, arama yaptığını ve evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiğini, baskın sırasında altı Filistinliyi gözaltına aldığını, gözaltına alınanlar arasında Beyt Ummer’den İbrahim İhlil ve Ömer Ebu Ayyaş ile Dura’dan Süleyman Katine ve Muhammed Ebu Atvan’ın olduğu ifade edildi.

El-Halil kentinin güney bölgesinde bu sabah işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalar sırasında birçok kişinin işgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.

Yerel kaynaklar, işgal askerlerinin Tarık Bin Ziyad Okulu çevresinde konuşlandığını ve henüz herhangi bir çatışma yokken Filistinlileri provoke etmek amacıyla çevreye yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba atmaya başladığını söyledi.

Öte yandan, işgal güçlerinin El-Halil-Dura arasındaki Sencer ve Kenar bölgelerine baskın düzenleyerek kontrol noktaları kurduğu, bölgedeki arazilerde ve tesislerde arama yaptığı ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.