IŞİD’in Irak ve Suriye Güvenlik Duvarını Kırma Planı Başarısız Oldu

  • 17 Şubat 2017
  • 1.178 kez görüntülendi.
IŞİD’in Irak ve Suriye Güvenlik Duvarını Kırma Planı Başarısız Oldu

Irak Hizbullah kuvvetleri yayınladıkları bildiride Haşd El-Şabi kuvvetlerinin yardımıyla IŞİD’in Telafer’in batısındaki kapsamlı saldırılarını etkisiz hale getirmeyi başardıklarını açıkladı.

Irak Hizbullah kuvvetleri bu saldırının ilk olarak Telafer’in batısında bulunan Ayn’ül Hisan köyünde beş bomba yüklü araçla başladığını ve IŞİD’lilerin intihar eylemcilerinin yardımıyla Irak ve Suriye arasındaki güvenlik duvarını kırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bildiride ayrıca, IŞİD’in Irak ve Suriye arasındaki güvenlik duvarını kırmak için gerçekleştirdiği bu saldırının 2016 yılından şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük saldırı olduğu belirtildi.

Bu bağlamda El-Meyadin haber kanalı, IŞİD’in Suriye’ye nüfuz etmek için Telafer’in batısına düzenlediği saldırının üç eksenden gerçekleştiğini ve IŞİD’in bomba yüklü araçlarıyla ve daha sonra 200 teröristin saldırısıyla bir grup komutanını Telafer’in batısından kaçak olarak Suriye’ye intikal ettirmek istediğini belirtti.

Haşd El-Şabi kuvvetleri, 16 ve 45 olmak üzere iki timin IŞİD’in boşluk oluşturma ve El-Şerayi ve Ayn’ül Hisan köylerinde teröristleri Suriye’ye kaçırma çabalarına engel olunduğunu açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.