Kassam sözcüsü: İran’ın yardımları sayesinde Gazze savaşında zafer elde ettik

  • 15 Aralık 2014
  • 1.161 kez görüntülendi.
Kassam sözcüsü: İran’ın yardımları sayesinde Gazze savaşında zafer elde ettik

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzettin Kassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde dün  (14 Aralık Pazar) Gazze’de Hamas’ın kuruluşunun yirmi yedinci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama törenlerinde yaptığı konuşmada işgal rejimi zindanlarında bulunan esirlerin özgürlüklerine kavuşturulmaları için vaktin yakın olduğunu ifade etti. Esirlerin özgürleştirilmelerinin an meselesi olduğunu belirten Ebu Ubeyde, bu konuda belirleyici olanın Kassam Tugayları’nın tavrı olacağını söyledi.

Ebu Ubeyde, 27 yıl önce Hamas’ın kuruluşunun ilan edilmesinin bu hareketin ilk ortaya çıkması değil ümmetin cihat ruhuna yeni bir ruh kazandırılması olduğunu ifade etti.

Hamas’ın kuruluşunu ilan etmesinden itibaren tarihin nasıl yazılacağını da ortaya koyduğunu vurgulayan Ebu Ubeyde, bunu yazmak için silahlarını ve kanlarını da hazırladıklarını dile getirdi. Hamas’ın sürdürdüğü mücadelesinde birçok önemli şahsiyetini, seçkin hareket önderini feda ettiğini ve feda etmeye devam ettiğini ifade eden Ebu Ubeyde, direnişi her alana taşımak ve çeşitlendirmek için geliştirme, güçlendirme çabalarının da bütün hızıyla sürdüğünü vurguladı.

Ebu Ubeyde, 51 günlük Gazze Savaşı’nda İran İslam cumhuriyetinin  yardımları sayesinde  Siyonist düşmanı yenilgiye uğrattıklarını  belirterek, İran’ın direnişe askeri ve mali yardımlarını esirgemediğini; İran’ın Gazze zaferinde  çok büyük rolünün ve payının olduğunu söyledi. İran’ın direnişçilere verdiği  tank ve zırhlı araçlara karşı kullanılan füzelerin siyonist düşmana ağır darbe indirdiğini söyleyen Ebu Ubeyde, Siyonist İsrail’in halihazırda tam bir çöküş içinde olduğunu söyledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.