Mescidi Aksa Hatibi: İşgal Rejimi Bölgeyi Dini Bir Savaşa Sürüklüyor

  • 03 Şubat 2017
  • 1.206 kez görüntülendi.
Mescidi Aksa Hatibi: İşgal Rejimi Bölgeyi Dini Bir Savaşa Sürüklüyor

Mescidi Aksa hatibi bugünkü hutbesini işgal rejiminin Filistin topraklarına yönelik ihlallerine ayırarak, işgalcinin özellikle Kudüs’te ihlallerde bulunduğunu, burada ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle evleri yıkmaya devam ettiğini söyledi.

Bugün Mescidi Aksa’da Cuma namazı için gelen kalabalığa hitap eden Mescidi Aksa hatibi İsmail Nevahida “işgal rejimi topraklarımız üzerinde bina yapmamızı engellemeye ve Yahudi yerleşkeleri inşa etmek için binlerce dönümlük arazilerimizi gasp etmeye devam ediyor. Bunun yanında Kudüs’ü asıl halkından boşaltmak için Filistinlilerin kimliklerine el koyuyor ve onları şehirden sürgün ediyor” dedi.

Siyonist işgal rejiminin kutsal şehrin tarihi, dini ve medeniyet dokusunu bozduğuna dikkat çeken Nevahida, işgalcinin bu tutumuyla bölgeyi dini bir savaşa sürüklediğini ifade etti.

Nevahida, Kudüs ve Filistin topraklarının özgürlüğü için öncelikle Filistinlilerin ve ardından Arapların aralarındaki ihtilafları sonlandırmaları gerektiğini kaydetti.

Siyonist işgal askerleriyle işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri ve engellemelerine rağmen bugün Kudüs, Batı Yaka ve 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarından 50 binden fazla Filistinli Mescidi Aksa’da Cuma namazı kıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.