Şedid: Siyonist Cezaevi İdaresi Esirlerin Taleplerine Boyun Eğecek

  • 05 Şubat 2017
  • 1.959 kez görüntülendi.
Şedid: Siyonist Cezaevi İdaresi Esirlerin Taleplerine Boyun Eğecek

Esirler Enformasyon Ofisi Müdürü Müdürü Abdurrahman Şedid, Siyonist cezaevi idaresinin esirlerin haklarını savunmak için son günlerde gösterdikleri direnişi beklemediğini belirterek, cezaevi idaresinin eninde sonunda esirlerin taleplerine boyun eğeceğini söyledi.

Filistinli esirlerin Siyonist işgal rejimine pratik ve güçlü bir mesaj verdiklerini hatırlatarak, cezaevi idaresiyle esirler arasında başlayan görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Esirlerin diyalog için tecrit hücresine alınan Hamas’a mensup Esirler Yüksek Komuta Heyeti başkanı Muhammed Arman’ın hazır bulunmasını şart koştuklarını, bu aşamada çatışmayı tırmandırmanın işgal rejimi lehine olmadığını kaydetti.

Hamas hareketi lideri yaptığı açıklamada, esirlerin karşı karşıya kaldıkları zulümlere dayanamayıp cezaevinde Siyonist polislere yönelik kesici aletlerle eylemde bulunan Nablus’un Madma beldesinden olan esirler Mahmud ve Ahmed Nassar ile Gazze’den olan Halid Es-Seylani’nin işgal güçlerinin saldırılarına uğradıklarını, saldırı soncu esirlerin değişik yerlerinden yaralandıklarını söyledi.

Siyonist cezaevi idaresi eylemi yapan esirleri daha sonra tecrit odalarına aldı.

Bi’ri Seba’da mahkemeye çıkarılırken alınan görüntülerde esirlerin vücutlarında, özellikle de kafa kısmında çok sayıda darbe izi olduğu görüldü.

Şedid yaptığı açıklamanın devamında, cezaevlerinde gerginliğin devam ettiğini, bütün esirlerin var güçleriyle işgalciye karşı koymaya hazır olduklarını hatırlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.