Siyonist Rejim, Esir Şeyh Hıdır Adnan’ın Avukatıyla Görüşmesine İzin Vermedi

  • 09 Haziran 2015
  • 789 kez görüntülendi.
Siyonist Rejim, Esir Şeyh Hıdır Adnan’ın Avukatıyla Görüşmesine İzin Vermedi

İşgal rejimi cezaevleri idaresi, açlık grevi eylemini sürdüren ve Assaf Harofeh Hastanesi’nde yatan esir Hıdır Adnan’ın avukatının bu sabah (9 Haziran Salı) Filistinli esirle görüşmesine Hedarim Cezaevi idaresiyle koordine yapılmadığı gerekçesiyle izin vermedi.

Şeyh Hıdır Adnan’ın eşi,  yaptığı açıklamada, avukatın esir Hıdır Adnan’ı ziyaretinin iptal edilmesi veya ertelenmesiyle ilgili cezaevleri idaresinin ileri sürdüğü gerekçelerin asılsız olduğunu belirterek, idari hapis cezasını protesto için açlık grevi yapan eşine baskı yapılmak istendiğini söyledi.

Esir Hıdır Adnan’ın eşi, açlık grevindeki Filistinli esirden kısıtlı bir şekilde haber alabildiklerini ve 36 gündür açlık grevinde olan Şeyh Hıdır Adnan’ın hayatından endişe ettiklerini dile getirdi.

Cenin’in güneyindeki Arabe beldesi sakinlerinden ve İslami Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Hıdır Adnan, geçen yıl 8 Temmuz’da işgal güçleri tarafından gözaltına alınarak idari hapis cezasıyla cezalandırıldı. Adnan, idari hapis cezasının üçüncü kez uzatılması üzerine 5 Mayıs’ta açlık grevine başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.