Laricani: Birlik, Dayanışma ve Vahdetle Tüm Sorunlara Galip Geleceğiz…

  • 20 Şubat 2015
  • 689 kez görüntülendi.
Laricani: Birlik, Dayanışma ve Vahdetle Tüm Sorunlara Galip Geleceğiz…

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran’ın uluslararası alanda iktidarının güçlü yönlerinden biri olduğunu ve İran’ın 5+1 ile görüşmelerinin mantığa dayalı olduğunu söyledi.

Laricani dün akşam Mehellat kentinde yaptığı konuşmada, İstikbarın baskı ve yaptırımlarının İran’ın barışçıl nükleer bilimine etkisiz olduğunu ve tüm şartlarda İran’ın bu bilim dalındaki yerini koruyacağını söyledi.
İran’ın zengin kaynak ve enerjilere sahip olduğunu belirten Laricani, sömürgeci güçler ve batılı ülkelerin uluslar arası alanda sorunlar oluşturarak, İran’ın barışçıl nükleer teknolojide ilerlemesini engellemeye çalıştıklarını, fakat İran’ın kendi hakkından zerre kadar vazgeçmeyeceğini ve haklarını savunacağını belirtti.
İslami şura meclis başkanı İslami İran’ın 8 yıllık dayatılan savaşta 250 bin şehit vererek, günümüzde IŞİD ve tekfirci güçlerin İran sınırlarına bile yaklaşamaya cesaret edemeyecek bir iktidara ulaştığını söyledi.
İran iktidar ekseninin Velayet-i Fakih olduğuna değinen Ali Laricani, İslami İran’da birlik, dayanışma ve vahdetle tüm uluslar arası ve iç sorunlara galip gelineceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.