Şeyh Hasan Yusuf: Direniş Silahı Filistin Halkının Hakkıdır

  • 04 Kasım 2017
  • 1.243 kez görüntülendi.
Şeyh Hasan Yusuf: Direniş Silahı Filistin Halkının Hakkıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) lideri Şeyh Hasan Yusuf, direniş silahının Filistin halkının hakkı olduğunu belirterek, Filistin toprakları üzerinde işgal var oldukça direniş silahının da var olacağını söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın direniş silahıyla ilgili yaptığı açıklama üzerine basın açıklaması yapan Hamas lideri Şeyh Yusuf, “Sorun sadece Abbas’ın açıklamalarında değil. Sorun Gazze’ye yönelik cezaları kaldırmada ağır davranan ve uzlaşı için pratik adımlar atmayan Fetih’tedir de. Uzlaşıya güven giderek azalırken, genel tedirginlik ve endişe ise artmaktadır” dedi.

Direniş silahına da değinen Şeyh Yusuf, “Filistin özgürleşince, o zaman vatanımızı kendisiyle savunacağımız ulusal ordu ve tek bir silah üzerinde ittifak ederiz. Ama şimdi hiç kimse direniş silahının masaya gelmesini beklemesin” hatırlatmasında bulundu.

Şeyh Yusuf açıklamasında Filistinli gruplardan uzlaşıyı engelleyenlere karşı tavır almalarını isteyerek, birlik hükümetinin kurulmasını hızlandırmak ve ulusal meseleleri görüşmek üzere bütün grupları kapsayacak bir görüşmenin yapılmasını talep etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.